Podział punktów w pierwszym meczu sezonu

Remisem 3:3 (2:2) zakończyło się pierwsze ligowe spotkanie klasy „B” sezonu 2021/2022, w którym gościliśmy na własnym boisku zespół Burzy Kosorowice.

Pierwsze dwie bramki, przy wydatnej pomocy naszej formacji obronnej, padły łupem przyjezdnych. Od 20. minuty ruszyliśmy do zdecydowanych ataków i jeszcze przed przerwą udało się doprowadzić do wyrównania. Najpierw Eryk Pieczara w polu karnym zachował zimną krew i sprytnym strzałem, troszkę szczęśliwie, zdobył kontaktowego gola. Drugą bramkę zdobyliśmy trzy minuty przed końcem pierwszej odsłony. Ręką w polu karnym zagrał obrońca Kosorowic, a karnego na gola zamienił Vadym Holub. W międzyczasie po koronkowej akcji naszego zespołu, tuż obok słupka uderzył Eryk Pieczara.

Początek drugiej połowy był mało ciekawy. Z biegiem czasu spotkanie się rozkręciło. W 60. minucie minimalnie chybił zawodnik Burzy. W odpowiedzi w poprzeczkę "huknął" Tobiasz Pieczara.

Goście ponownie wyszli na prowadzenie w 70. minucie, gdy ich kapitan technicznym strzałem z rzutu wolnego pokonał Damiana Smieszka. Nie była to jednak ostatnia bramka tego niedzielnego sierpniowego popołudnia. Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, ponownie na listę strzelców wpisał się Eryk Pieczara, gdy z pięciu metrów strzelił mocno pod poprzeczkę. Jeszcze dwa razy zakotłowało się w polu karnym Kosorowic, Piotr Droździoł zmusił bramkarza przyjezdnych do sporego wysiłku i sędzia zakończył spotkanie.

Za tydzień czekają nas derby Gminy Krapkowice. W sobotę 4 września zagramy na wyjeździe z Żywocicami. Początek meczu o godzinie 16:30.

Protokół meczowy: ZOBACZ