Historia

Ludowy Zespół Sportowy powstał w 1947 roku. Założycielami byli Robert Suslik, Jan Wocka, Alojzy Miler, Hubert Nowak, Hubert Grosz, Jerzy Koppe i Hubert Rottau, przy pomocy Gminnej Rady Narodowej w Prószkowie, z takimi działaczami jak Jerzy Sławik i Józef Fikus. Pierwszym przewodniczącym LZS-u był Robert Suslik, który piastował funkcję od 1947 do 1954 roku. Zmarł 10 stycznia 1954 roku.
Największy rozkwit sportu w naszym kole przypada na lata 1954-62. Duże zasługi dla rozwoju sportu w tych latach miała Stacja Hodowli Roślin w Rogowie Opolskim, z dyrektorem Pawłem Bieleszem i miłośnikiem sportu dyrektorem Bryczyńskim. Jego to zasługą było powstanie sekcji piłki ręcznej kobiet, hokeja na lodzie oraz tenisa stołowego. Jednakże większość środków finansowych na działalność klubu wniosła grupa teatralna, która swoje występy prezentowała w okolicznych miejscowościach. Duży wkład finansowy przynosiły również coroczne festyny sportowe oraz tradycyjne „wodzenie niedźwiedzia”, które przetrwało do dziś.
W latach 1954-1962 klub liczył 4 drużyny piłkarskie: klasa „B” i klasa „D” seniorów oraz drużynę juniorów i trampkarzy. Pierwsza drużyna awansowała do klasy „B” w 1955 roku i grała przez sześć sezonów w tej klasie. W 1962 roku odnotowano spadek do klasy „C”, żeby ponownie awansować w 1974 roku. W tym to okresie w rozgrywkach brały udział drużyna seniorów i dwie drużyny juniorów: w II lidze i w klasie „B”. Do wyróżniających się zawodników wśród juniorów należeli: Joachim Wawrzynek, Norbert Nowak, Arnold Mucha, Krzysztof Szymański, a wśród seniorów Bernard Mucha, Harald Kowol, Manfred Rottau i Piotr Krzewica.
W 1953 roku założono sekcję piłki ręcznej kobiet drużyn 11-osobowych. Panie występowały w klasie „A”, a rok później zdobyły awans do ligi wojewódzkiej. W 1955 roku wywalczyły mistrzostwo województwa opolskiego i walczyły o awans do 1 ligi, mając za przeciwniczki takie sławy jak Cracovia Kraków i Pogoń Szczecin. W pierwszym meczu w Szczecinie wygrały 5:0, niestety w drugim spotkaniu w Krakowie przegrały 5:3 i zostały wyeliminowane z dalszych rozgrywek. Do 1958 roku drużyna występowała w 11-osobowych składach, natomiast od 1959 roku drużyny występowały w 7-osobowych składach. Do roku 1964 drużyna kobiet występowała w lidze wojewódzkiej, zdobywając w 1960 roku wicemistrzostwo Opolszczyzny. Piłkarki ręczne z LZS Dąbrówka Górna rywalizowały z takimi zespołami jak Start Opole, MKS Opole, Stal Zawadzkie, Silesia Otmęt, Polonia Prószków, Unia Krapkowice. Wyróżniające się zawodniczki to: Gerda Kleppert, Róża Staś, Renata Junek i Urszula Broker. Trenerami byli wówczas: Hubert Kampa, Ginter Kupiec i Fridolin Szychta.
Sekcja hokeja na lodzie została założona w 1959 roku, występowała w klasie „A”, po dwóch sezonach drużyna awansowała do ligi międzywojewódzkiej opolsko-wrocławskiej i rywalizowała z takim drużynami jak Piast Wrocław, Odra Opole, Unia Kędzierzyn, Odra Wrocław i Pogoń Prudnik. Swoje mecze jako gospodarz rozgrywano na lodowisku w Opolu. Sekcja hokeja została rozwiązana w 1964 roku. Wyróżniający się zawodnicy to: Henryk Szymański, Jerzy Marzec, Eryk Kuc, Stanisław Urbaniak, Józef Dziuk, Jerzy Prokop, Henryk Jaskółka.
Również w latach 1956-1959 była drużyna tenisa stołowego, która występowała z dużym powodzeniem w klasie „A”.
Szachiści z LZS Dąbrówka Górna, występując jako niezrzeszeni w turniejach o „Złotą Wieżę”, zdobyli 8 razy mistrzostwo powiatu i gminy Krapkowice. W 1974 roku zdobyli mistrzostwo województwa opolskiego i brali udział w finale Mistrzostw Polski w Płocku, zajmując 12 miejsce. Trzeba zaznaczyć, że była to najmłodsza drużyna występująca w finale Mistrzostw Polski. Drużyna występowała w składzie: Wolfgang Staś, Reinhard Grosz, Ginter Babik i Helena Krawczyk. Wolfgang Staś w Płocku w symultanie szachowej uzyskał remis z mistrzem kraju Witkowskim (trener kadry), a Reinhard Grosz w tej samej symultanie zwyciężył.
W latach 1962-1963 przewodniczącym LZS Dąbrówka Górna był Alfred Staś, od 1963 do 1964 roku Dulbiński.
Dnia 17.11.1973 roku koło liczy 85 członków. Na przewodniczącego wybrano Wilibalda Stasia, zastępcą zostaje Hubert Leżuch, skarbnikiem Jerzy Marzec, sekretarzem Bernard Mucha. W 1973 roku przejęto dwa pomieszczenia w budynku SHR (była kawiarnia) w Rogowie Opolskim, własnymi siłami wyremontowano
i urządzono „Klub Sportowca”. W sezonie 1973/1974 drużyna seniorów wywalczyła awans z klasy „C” do klasy „B”.
Dnia 16.11.1974 roku koło liczy około 50 członków. Na przewodniczącego ponownie wybrano Wilibalda Stasia, zastępcą zostaje Jan Stachowicz, skarbnikiem Jerzy Marzec, a sekretarzem Helena Altaner. Dobra gra drużyny seniorów w klasie „B” powoduje stały napływ nowego narybku piłkarskiego. Z tego też powodu zapadła decyzja o utworzeniu w sezonie 1974/1975 drugiej drużyny seniorów, grającej w klasie „C”.
W 1973 roku po krótkim okresie przerwy utworzono ponownie drużynę juniorów. W 1974 roku drużyna doznaje jednej z najdotkliwszych porażek. Przegrywa na stadionie w Zdzieszowicach z miejscowym Ruchem 12:0. Mimo tak wysokiej przegranej bohaterem spotkania był bramkarz Walter Jarosz. Dzięki swej wspaniałej grze i wręcz fenomenalnym robinsonadom ratuje zespół od jeszcze wyższej przegranej. Po krótkiej grze w klasie „B”, w sezonie 1975/1976 następuje awans do klasy „A”. W klasie „A” drużyna gra rewelacyjnie. Już po roku wygrywa grupę i następuje jedno z większych osiągnięć wiejskiego futbolu - awans do II ligi wojewódzkiej juniorów. Współtwórcami tego sukcesu byli: Syrowiszka B., Mucha A., Szymański K., Blaut W., Chudala R., Krzewica P., Staś Z., Babiak M., Wawrzynek J., Pletner J., Baron H., Gorczyca H., Nowak N. Po roku gry (sezon 1977/1978) w drugiej lidze juniorów, drużyna zostaje zdegradowana ponownie do klasy „A”. Zespół przeżywa wiele trudności - kłopoty finansowe klubu, nie rozwiązany problem dojazdu na mecze, same chęci i umiejętności tych młodych chłopaków nie wystarczają. Trzon drużyny tworzyli: Gorczyca H., Jarosz J., Baron H., Wawrzynek J., Nowak N., Malkusz H., Pletner J., Szynol E., Niestrój A., Babiak M., Grzonka M., Suchan Z., Jenek Z. Przeciwników mieli nie byle jakich, gdyż w grupie tej występowali między innymi: Chemik Kędzierzyn, Polonia Głubczyce, Pionier Strzelce itd. Czas spędzony na boiskach tak znakomitych przeciwników nie był okresem straconym, gdyż później wielu chłopców przechodzi na wyższy szczebel piłkarskiego rzemiosła, do takich drużyn jak Odra Opole, Unia Krapkowice, Gwardia Opole. Byli to: Syrowiszka B., Suchan Z., Nowak N,. Wawrzynek J., Staś Z., Mucha A.
Dnia 28.11.1975 roku prezesem zostaje Wilibald Staś, zastępcą Jerzy Prokop, skarbnikiem Marzec J., sekretarzem Mucha B. W sezonie 1975/1976 drużyna seniorów zajmuje 8 miejsce w klasie „B”, natomiast II drużyna seniorów zajmuje jedno z czołowych miejsc w klasie „C”.
Dnia 27.10.1976 roku następuje zmiana na stanowisku prezesa i funkcję tę obejmuje Jerzy Prokop, zastępcą zostaje Horst Zimerman, skarbnikiem Jerzy Marzec, sekretarzem Bernard Mucha. Aleksander Duś zostaje Przewodniczącym Honorowym.
Dnia 4.11.1977 roku na stanowisko prezesa powraca Wilibald Staś, zastępcą zostaje Harald Kowol, skarbnikiem Jerzy Marzec, sekretarzem Otmar Hergesell. Przez wiele lat funkcję wiceprzewodniczącego ds. gospodarczych pełnił Henryk Szymański, który aktywnie wspierał działalność klubu.
W 1981 roku prezesem był Wilibald Staś, skarbnikiem Harry Baron, członkami zarządu Krzysztof Szymański i Jerzy Marzec, gospodarzem Karol Leżuch. Dnia 31.10.1981 roku następuje zmiana na stanowisku skarbnika, które obejmuje Ginter Wicher.
Na przełomie 1980/1981 roku ze względu na przygotowania do budowy autostrady, następuje zmiana lokalizacji boiska sportowego. W tym to okresie z tzw. „cegielni” przeniesione zostało w miejsce, gdzie znajduje się obecnie, tj. koniec ul. Dolnej. Boisko usytuowane zostało na działce należącej do byłego SHR Rogów Opolski. Wszystkie prace z tym związane wykonali sportowcy i działacze we własnym zakresie. Na obrzeżach płyty posadzono wysmukłe topole.
W latach 1981/1982 i 1982/1983 drużyna występuje w klasie „C”. Na przełomie 1982/1983 roku ponownie zostaje przeprowadzony remont „Klubu Sportowca". Wykonuje go Karol Leżuch, przy czynnym udziale wszystkich członków klubu. Na wiosnę 1983 roku zakupiono barak (szatnię zastępczą) z myślą o budowie nowych pomieszczeń. W 1984 roku mimo zatrudnienia trenera przychodzą ciężkie czasy. Klub przeżywa duże trudności finansowe, a Związek grozi skreśleniem sekcji piłki nożnej z ewidencji wydziału. Jednak wspólnym wysiłkiem uregulowane zostały zaległości płatnicze i klub dalej uczestniczy w rozgrywkach klasy „C”. Na wiosnę 1984 roku prezesem zostaje Marcin Grzonka, funkcję prezesa do spraw gospodarczych pełni Wilibald Staś. W latach 1984/1988 klub uczestniczy dalej w rozgrywkach klasy „C”.
W latach 1984-86 klub prowadzi Ginter Wicher. W latach 1986-87 klubowi prezesuje Andrzej Antoniak. W klubie zachodzą duże zmiany, przeprowadza się dużo remontów.
Od kwietnia do listopada 1988 roku obowiązki prezesa pełni Artur Thiel.
W 1988 roku prezesem wybrano Józefa Tomalę. W 1989 roku drużyna w rozgrywkach klasy „C” plasuje się na 1 miejscu i uzyskuje awans do klasy „B”.
W 1990 roku stanowisko prezesa obejmuje Zygmunt Suchan i pełni je do roku 1993. Po drugim sezonie rozgrywek w klasie „B”, w 1991 roku następuje ponownie spadek do klasy „C”. W klasie tej drużyna pełni czołową rolę. W rundzie jesiennej odnosi jedno z najwyższych zwycięstw w czasie istnienia klubu. Na boisku w Grocholubiu pokonuje drużynę miejscowego LZS-u 13:1. W początkowej fazie nic nie zapowiadało tak wysokiego wyniku, gdyż miejscowa drużyna prowadziła 1:0, a dopiero pod koniec pierwszej połowy wyrównującą bramkę strzela Roland Mikolasz. Natomiast w drugiej części spotkania następuje „festiwal strzelecki". Ewenementem tego spotkania było strzelenie przeciwnikowi przez jednego zawodnika (Nowak Norbert) w ciągu drugiej połowy 9 bramek.
W sezonie 1992/1993 drużyna dalej bierze udział w rozgrywkach klasy „C”. W związku z powołaniem kilku zawodników do odbycia służby wojskowej następują trudności ze skompletowaniem składu drużyny, a wynikiem tego było zawieszenie działalności klubu (jesień 1993 roku).
W latach 1997-2004 prezesem był Norbert Szymański. W skład zarządu weszli ponadto wiceprzewodniczący Artur Thiel, skarbnik Krzysztof Czerner i sekretarz Sylwia Szymańska.
W latach 2001-2003 drużyn juniorów miała szansę awansu do 2 ligi, jednak niewiele zabrakło do zrealizowania tego celu. Do wyróżniających się zawodników należeli: Damian Roskosz, Marek Mucha, Jan Nowak, Marcin Nowak, Piotr Droździoł, Marcin Ogrodnik, Denis Suchan, Rafał Smieszek. Słowa uznania należą się Mariuszowi Fornol i Arturowi Thiel, którzy poświęcali swój czas, aby opiekować się tymi młodymi zawodnikami. Często też jeździli własnymi samochodami na mecze.
W roku 2006 drużyna już za kadencji prezesa Bernarda Skrzypczyka awansowała do klasy „A” seniorów. Do wyróżniających się zawodników, którzy przyczynili się do awansu, należeli: Waldemar Marcinek – zdobywca aż 46 bramek, Grzegorz Szaja, Rafał Bogudzki, Radosław Broniewicz, Krystian Loga oraz Denis Suchan. Niestety w klasie „A” drużyna występowała tylko przez jeden sezon. Jednak nie podłamało to drużyny, która miała wiele do udowodnienia. W kolejnym sezonie w niższej klasie rozgrywkowej zespół toczył zażartą walkę o awans z Otmętem Krapkowice i wyszedł z niej zwycięsko. Szczególnie w pamięci kibiców utkwił mecz na własnym boisku z głównym przeciwnikiem, który rozstrzygnęliśmy 4:2 na swoją korzyść. Ponadto w „A” klasie występowała drużyna juniorów, w której prym wiedli Marcin Nowak, Piotr Droździoł, Mateusz Wystrach, Jan Nowak. Trenerem zespołu był Tomasz Droździoł.
W latach 2008-2012 roku prezesem klubu był Rajmund Lisy. W skład zarządu weszli ponadto wiceprezesi Krystian Loga i Mariusz Nestorowicz, skarbnik Artur Thiel oraz sekretarz Mariusz Fornol. Przez 3 lata drużyna brała udział w rozgrywkach ligi halowej, organizowanej przez Tygodnik Krapkowicki. W 2008 roku awansowała do 1 ligi tych rozgrywek, w których zajęła ostatecznie 8 miejsce.
Od 2008 roku regularnie organizowane są na naszym boisku coroczne festyny sportowe oraz turnieje piłkarskie, które cieszą się dużym zainteresowanie wśród społeczności lokalnej. Współfinansowane są one ze środków Gminy Krapkowice oraz Powiatu Krapkowickiego. Sezon 2008/2009 w rozgrywkach klasy „A” seniorzy zakończyli na wysokim 5 miejscu, co jak na beniaminka było znakomitym rezultatem. Trenerem był Norbert Nowak, który znakomicie poukładał drużynę. Praktycznie nie było w niej słabych punktów, każdy z zawodników wniósł swój wkład do wyniku. Juniorzy natomiast uplasowali się na 11 pozycji.
Sezon 2009/2010 w rozgrywkach klasy „A” seniorzy zakończyli na 8 miejscu. Po słabej rundzie wiosennej zawodnicy ciężko przepracowali okres zimowy. Przełożyło się to na wynik, gdyż wiosną zespół grał bardzo dobrze i tylko w tym okresie zajął czołowe miejsce. Juniorzy, w których wyróżniał się Damian Gołębiowski, swe rozgrywki natomiast zakończyli na 7 pozycji.
W 2010 roku zarząd zakupił za środki własne profile do wykonania części odgrodzenia boiska od strony wjazdu. Głównym wykonawcą tychże prac był od zawsze zaangażowany w pomoc klubowi Krzysztof Czerner, który wykonał wszystkie prace spawalnicze, jak również konserwacyjne tego ogrodzenia. Warto również zaznaczyć, że podczas kopania dziur pod słupki oraz ustawiania poszczególnych elementów ogrodzenia także Krzysztof Czerner służył pomocą. Zresztą nie tylko przy tych pracach, bo również bezinteresownie pomagał kosić nam boisko oraz teren przy boisku, poświęcając klubowi swój czas.
Rok 2010 to również zorganizowanie siatek na ogrodzenie i pozyskiwanie reklamodawców oraz sponsorów. Było to o tyle trudne, że nie jesteśmy klubem w mieście, ale 10 km od i są problemy ze znalezieniem chętnych na zawieszenie reklam. Mimo to znaleźliśmy kilku sponsorów m.in. Widera, Martini Tuning, Leo Dach, Danecki/Suchy. Dla nas ważna jest każda pomoc bez względu na to, czy jest to sprzęt do funkcjonowania czy też pieniądze na opłaty, czy transfery.
Sezon 2010/2011 w rozgrywkach klasy „A” seniorzy zakończyli na 15 spadkowym miejscu, juniorzy uplasowali się na 8 pozycji.
Dnia 12 stycznia 2012 roku na czteroletnią kadencję prezesem ponownie wybrany został Rajmund Lisy. W skład zarządu weszli ponadto wiceprezesi Krystian Loga i Krzysztof Czerner, skarbnik Artur Thiel oraz sekretarz Mariusz Fornol.
Sezon 2011/2012 w rozgrywkach klasy „B” seniorzy zakończyli na 8 miejscu.
W 2012 roku udało się doprowadzić prąd oraz wodę do boiska. Było to o tyle istotne, iż pozwoliło na przeprowadzanie treningów w godzinach wieczornych.
Dnia 8 lipca 2012 roku z okazji 65-lecia klubu, zarząd LZS Dąbrówka Górna zorganizował na własnym boisku festyn sportowy wraz z turniejem piłki nożnej o Puchar Burmistrza Krapkowic. Turniej piłkarski współfinansowany został ze środków Gminy Krapkowice.
Seniorzy sezon 2012/2013 w rozgrywkach klasy „B” zakończyli na miejscu ósmym. Ponadto drużyna seniorów uczestniczyła w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Strzelce Opolskie. Na sezon 2012/2013 po rocznej przerwie, zarząd klubu ponownie reaktywował drużynę juniorów. Zawodnicy bardzo licznie i z wielkim zapałem uczestniczyli w treningach. Decyzja o reaktywacji drużyny juniorów była więc jak najbardziej słuszna. Juniorzy sezon 2012/2013 ukończyli na pozycji siódmej. Wyróżniającymi się zawodnikami w tym okresie byli Tobiasz Pieczara, Kamil Ochman, Eryk Gdaniec, Michał Majchrzyk oraz Andrzej Kozłowski.
Dnia 23 października 2013 roku ruszyła długo wyczekiwana budowa ogólnodostępnego centrum rekreacyjno-sportowego z zapleczem sanitarno-higienicznym i gospodarczo-technicznym wraz z przyłączem kanalizacyjnym w Dąbrówce Górnej. Tak duża inwestycja możliwa była przede wszystkim dzięki staraniom skarbnika klubu i zarazem radnego Gminy Krapkowice Artura Thiela oraz Burmistrza Krapkowic, Pana Andrzeja Kasiury. Gminie Krapkowice udało się uzyskać na tą inwestycję dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Nabór przeprowadzony został przez Stowarzyszenie Kraina św. Anny „Annaland”. Działanie współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi IV LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Wykonawcą inwestycji był zakład ogólnobudowlany Szczepanik sp. jawna. Umowa podpisana została 10 października 2013 roku. Koszt inwestycji wyniósł 366 953,00 zł. Budowa zakończona została w styczniu 2014 roku.
Jesienią 2013 roku dokończono ogrodzenie pozostałej części boiska.
W październiku 2013 roku zarząd LZS Dąbrówka Górna złożył do Stowarzyszenia Kraina św. Anny wniosek na małe projekty, o dofinansowanie zadania pn. „To co nas trzyma razem, to aktywna wieś” - rozszerzenie oferty sportowo-rekreacyjnej w Dąbrówce Górnej. Ostatecznie udało się uzyskać dofinansowanie.
W okresie od listopada 2013 roku aż do lutego 2014 roku usuwaliśmy dzikie krzewy i zarośla z terenu działki, która po podziale została określona jako działka 260/29. W marcu 2014 roku w ramach przygotowań do wykonania inwestycji usunięto bramki treningowe oraz zaorano teren przewidziany pod wykonanie wyżej wymienionych inwestycji.
Dnia 20 września 2014 roku po raz pierwszy w historii, zarząd LZS Dąbrówka Górna zorganizował w Dąbrówce Górnej turniej siatkówki plażowej o Puchar Burmistrza Krapkowic. Udział wzięły sołectwa: Dąbrówka Górna, Rogów Opolski oraz Gwoździce. Gościnnie wystąpił żeński zespół Pila Vinco Krapkowice. Miejscem rozegrania turnieju był nowo powstały kompleks rekreacyjno-sportowy, w skład którego wchodzą: boisko do siatkówki plażowej, pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, treningowy tor przeszkód dla strażaków oraz elementy siłowni na świeżym powietrzu. Kompleks ten powstał dzięki dofinansowaniu, jakie otrzymaliśmy z Unii Europejskiej. Nazwa zadania: „To co nas trzyma razem to aktywna wieś” - rozszerzenie oferty sportowo-rekreacyjnej w Dąbrówce Górnej. Koszt inwestycji wyniósł 76 229,72 zł.
Seniorzy sezon 2013/2014 w rozgrywkach klasy „B” zakończyli na miejscu ósmym. Ponadto drużyna seniorów uczestniczyła w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Regionu Krapkowice-Strzelce Opolskie. W pokonanym polu pozostawiliśmy LZS Kromołów oraz wyżej notowany zespół Victorii Żyrowa. Ulegliśmy dopiero na wyjeździe Górnikowi Januszkowice. Juniorzy sezon 2013/2014 ukończyli na pozycji szóstej.
Z powodu braku wystarczającej liczby zawodników, zespół juniorów nie został zgłoszony do rozgrywek sezonu 2014/2015. Seniorzy ten sezon w rozgrywkach klasy „B” zakończyli na miejscu piątym.
W 2015 roku dzięki dotacji uzyskanej z Gminy Krapkowice zakupiono garaż blaszany, w którym przechowywany jest sprzęt niezbędny do konserwacji boiska. Zaopatrzono się również w dwie zewnętrzne kamery, monitorujące przez całą dobę obiekt sportowy.
W lipcu 2015 roku wykonano na zachodniej ścianie szatni sportowej napis LZS Dąbrówka Górna.
Dnia 16 stycznia 2016 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Na czteroletnią kadencję prezesem wybrany został Norbert Szymański, który piastował już tą funkcję w latach 1997-2004. W skład zarządu weszli ponadto wiceprezesi Krystian Loga i Krzysztof Czerner, skarbnik Artur Thiel, sekretarz Mariusz Fornol oraz członek Michał Zajonz.
Sezon 2015/2016 seniorzy w rozgrywkach klasy „B” zakończyli na miejscu piątym.
Latem 2016 roku wykonano na wschodniej ścianie szatni sportowej napis LZS Dąbrówka Górna.
W 2016 roku zlikwidowano starą blaszaną szatnię. Ponadto dzięki dotacji uzyskanej w 2016 oraz 2017 roku z Gminy Krapkowice, zamontowano na terenie obiektu sportowego 60 plastikowych siedzisk. Dokonano również zakupu trzeciej zewnętrznej kamery.
Sezon 2016/2017 seniorzy w rozgrywkach klasy „B” zakończyli na miejscu czwartym.
W dniach 8-9 lipca 2017 r. zarząd LZS Dąbrówka Górna zorganizował dwudniowy festyn sportowy z okazji 70-lecia klubu. Pierwszego dnia festynu odbył się turniej trampkarzy oraz oldbojów, natomiast w niedzielę do zmagań przystąpili seniorzy.
Poza zmaganiami piłkarskimi miało miejsce wiele atrakcji dla licznie zgromadzonej publiczności. W sobotę odbył się mecz dzieci na ojców. Wynik tego spotkania był sprawą drugorzędną, najważniejszy był uśmiech i radość na twarzach dzieci. W niedzielę kobiety mogły spróbować swych sił w strzelaniu rzutów karnych. Na bramce wystąpili na zmianę Zastępca Burmistrza Krapkowic, Pan Andrzej Brzezina oraz Sołtys Dąbrówki Górnej, Pan Damian Kluczny. Po pasjonującej walce i świetnych strzałach, których nie powstydziliby się zawodowcy, zwyciężyła Agnieszka Łuczak z Zimnic Małych. Pani Barbara Nowak przeprowadziła ciekawe gry i zabawy dla dzieci z nagrodami. Mężczyźni mogli zaprezentować swój kunszt piłkarski w strzelaniu do beczki ze „złocistym napojem”. W tej konkurencji zwycięzcą został Dawid Broy z Zimnic Małych, który w dogrywce okazał się lepszy od Mariusza Fornola oraz Rajmunda Lisy. Uwagę uczestników festynu zwróciła wystawa pamiątkowych zdjęć, przygotowana przez Pana Norberta Nowaka. Podczas dwóch dni imprezy do dyspozycji wszystkich uczestników był bogato zaopatrzony bufet. Dla lubiących słodkości był kołacz, a do niego oczywiście kawa. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również coroczna loteria fantowa, tzw. „Zuzka”.
W 2017 roku pomalowano metalowe ogrodzenie wokół boiska oraz drewnianą altankę.
W grudniu 2017 roku zarząd klubu LZS Dąbrówka Górna dokonał montażu nowych, aluminiowych bramek, które zakupione zostały z budżetu Gminy Krapkowice. Wcześniej geodeta wytyczył na nowo teren boiska, które wreszcie po wielu latach przybrało formę prostokąta.
Sezon 2017/2018 seniorzy w rozgrywkach klasy „B” zakończyli na miejscu czwartym.
W lutym 2018 roku w hotelu Karolinka w Gogolinie odbyła się uroczysta gala laureatów plebiscytów Tygodnika Krapkowickiego. LZS Dąbrówka Górna miała swoich przedstawicieli. Odebrali oni z rąk samorządowców Powiatu Krapkowickiego pamiątkowe statuetki oraz upominki. Sekretarz klubu Mariusz Fornol uplasował się na 2 miejscu w kategorii „Sportowy Działacz Roku 2017”. Bramkarz Damian Smieszek zajął 2 miejsce w kategorii „Najpopularniejszy Zawodnik 2017 Roku”.
W lutym 2018 roku zarząd klubu zwrócił się do Starosty Krapkowickiego z pismem o wydanie zezwolenia na usunięcie 15 sosen, znajdujących się na terenie rekreacyjno-sportowym w Dąbrówce Górnej, przy boisku sportowym. Powodem była zmiana wymiarów boiska do piłki nożnej, wymaganych przez OZPN. Drzewa znajdowały się w strefie ochronnej boiska, czyli mniej niż 5 metrów od linii końcowej. Z tego względu zaszła konieczność ich usunięcia. W marcu 2018 roku dokonano wycinki tych drzew.
W czerwcu 2018 roku dzięki dotacji uzyskanej z Gminy Krapkowice zamontowano na terenie obiektu sportowego dodatkowe 15 plastikowych siedzisk, dzięki czemu ich całkowita liczba wzrosła do 75.
W 2018 roku przeprowadzono modernizację płyty boiska poprzez ułożenie trawnika z rolki w obrębie bramek oraz wykonano piaskowanie i nawożenie płyty boiska głównego. Wykonano studnie chłonne i odprowadzenie wód deszczowych wokół budynku szatni.
W dniu 5 stycznia 2019 roku na Walnym Zebraniu Członków LZS Dąbrówka Górna rozszerzono skład Zarządu do 9 osób. Nowymi członkami Zarządu zostali: Damian Smieszek, Dawid Suslik oraz Kamil Czerner.
Od stycznia 2019 roku siedziba klubu mieści się oficjalnie w Dąbrówce Górnej, przy ul. Krótkiej 20.
W marcu 2019 roku w hotelu Karolinka w Gogolinie odbyła się uroczysta gala laureatów plebiscytów Tygodnika Krapkowickiego. LZS Dąbrówka Górna miała swojego przedstawiciela. Sekretarz klubu Mariusz Fornol uplasował się na 2 miejscu w kategorii „Sportowy Działacz Roku 2018” i odebrał z rąk samorządowców Powiatu Krapkowickiego pamiątkową statuetkę oraz upominki.
Sezon 2018/2019 seniorzy w rozgrywkach klasy „B” zakończyli na pierwszym miejscu i po ośmiu latach przerwy ponownie awansowali do klasy „A”.
W celu zapewnienia zawodnikom jak najlepszych warunków do trenowania w porze jesiennej, w październiku 2019 roku zakupiono i zamontowano 4 nowe lampy do doświetlenia boiska.
W grudniu 2019 roku, dzięki wsparciu finansowemu Gminy Krapkowice, zakupiono dwie nowe wiaty stadionowe dla zawodników rezerwowych. Wiaty wykonane i zamontowane zostały przez firmę Gidel Metal-Profi S.C. ze Zdzieszowic.
Dnia 31 stycznia 2020 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze. Na czteroletnią kadencję prezesem wybrany został Paweł Wczesny. W skład zarządu weszli ponadto wiceprezesi Krystian Loga i Krzysztof Czerner, skarbnik Artur Thiel, sekretarz Mariusz Fornol oraz członkowie Michał Zajonz, Damian Smieszek, Kamil Czerner, Rajmund Lisy.
Sezon 2019/2020 z powodu pandemii koronawirusa został przerwany po rundzie jesiennej. Jako beniaminek klasy „A” seniorzy uplasowali się ostatecznie na ósmym miejscu.
W sobotę 26 września 2020 roku przed meczem z Victorią Żyrowa miała miejsce bardzo miła uroczystość. Wiceprezes zarządu firmy „Bastech”, wydawcy Tygodnika Krapkowickiego, Pan Konrad Bassek wraz z kierownikiem działu marketingu, Panem Dawidem Laskowskim wręczyli przedstawicielom klubu LZS Dąbrówka Górna pamiątkowe statuetki w ramach plebiscytu sportowego. Sekretarz klubu i zarazem kierownik drużyny Mariusz Fornol uplasował się na 2 miejscu w kategorii „Sportowy Działacz Roku 2019”. Bramkarz Damian Smieszek zajął 2 miejsce w kategorii „Najpopularniejszy Zawodnik 2019 Roku”.
Sezonu 2020/2021 seniorzy nie zaliczyli do udanych. Po trzech walkowerach zostali wycofani z dalszych rozgrywek klasy „A”.
Sezon 2021/2022 seniorzy w rozgrywkach klasy „B” zakończyli na ostatnim miejscu w tabeli.
Sezon 2022/2023 seniorzy w rozgrywkach klasy „B” zakończyli na jedenastym miejscu w tabeli.
Z powodu wielkich problemów kadrowych, drużyna seniorów wycofana została z rozgrywek po sezonie 2022/2023.
Dnia 26 stycznia 2024 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze stowarzyszenia LZS Dąbrówka Górna. Na czteroletnią kadencję prezesem ponownie wybrany został Paweł Wczesny. W skład zarządu weszli ponadto wiceprezesi Krystian Loga i Krzysztof Czerner, skarbnik Artur Thiel, sekretarz Mariusz Fornol oraz członkowie Michał Zajonz i Damian Smieszek.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości