Kary

36'
Mirosław Pieczara Nierozważny atak nogami na nogi przeciwnika
40'
Krzysztof Schynol Przerwanie przeciwnikom możliwości kontynuowania korzystnej akcji poprzez złapanie przeciwnika za koszulkę
93'
Mateusz Kimmel Nierozważny atak nogami na nogi przeciwnika, przerwanie korzystnej akcji
45'
Paweł Pindelski Nierozważny atak nogami na nogi przeciwnika
94'

09.03.2021

Po ciekawym i emocjonującym meczu, pokonaliśmy na własnym boisku 2:1 (0:0) zespół Odry Kąty Opolskie.

Spotkanie rozpoczęliśmy z trzema nowymi zawodnikami w wyjściowym składzie. Wypożyczony z Górażdży Mateusz Szymczak wystąpił na obronie, Mirosław Pokusa (LZS Łowkowice) zagrał na boku pomocy, natomiast w ataku zadebiutował Ukrainiec Vadym Holub. W rezerwie pozostał kolejny z nabytków, pomocnik Jarosław Gofryk.

Od pierwszych minut na boisku trwała walka o każdy metr boiska. Oba zespoły grały bardzo uważnie, brakowało klarownych sytuacji strzeleckich z obu stron.

Po przerwie mecz nabrał rumieńców. W 48. minucie piłkę dorzucił Dawid Broy, a wyróżniający się w naszych szeregach Vadym Holub, strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Po upływie kolejnych ośmiu minut, powiększyliśmy prowadzenie. Nieporozumienie w szeregach obronnych gości wykorzystał strzelec pierwszego gola i mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobył drugą bramkę.

Ostatnie pół godziny to wzmożone ataki zespołu gości. Ma natomiast cofnęliśmy się, bardzo pewnie grając w obronie i nastawiając się na grę z kontry. W ten sposób dobrych okazji strzeleckich nie wykorzystali Mateusz Kimmel i Vadym Holub. Zespół Kątów Opolskich stać było tylko na zdobycie bramki honorowej w 89. minucie, gdy kapitalnym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Jakub Garbowski. Jeszcze raz zakotłowało się w naszym polu karnym i sędzia po upływie piątej minuty doliczonego czasu gry, zakończył spotkanie.

Za tydzień w ramach 17. kolejki udamy się do Kotorza Małego, aby zmierzyć się z miejscowym Silesiusem. Początek meczu w sobotę 13 marca o godzinie 15:00.