Porażka w derbach

W sobotę 31 października przegraliśmy 0:3 (0:1) zaległe spotkanie 9.kolejki z zespołem KS Unii II Żywocice-Krapkowice. Mecz odbył się na boisku w Krapkowicach.

Od samego początku oba zespoły grały bardzo ambitnie. W 9. minucie mieliśmy znakomitą szansę na objęcie prowadzenia, lecz strzał Arkadiusza Staffa z najbliższej odległości został w ostatniej chwili zablokowany. W odpowiedzi Dawid Suslik ładnie wybronił uderzenie Adama Gondka. Kolejne zagrożenie pod bramką gospodarzy stworzyliśmy po ładnym strzale Tomasza Urbacki z rzutu wolnego. Bramkarz wypluł piłkę przed siebie, jednak zdołał ją jeszcze zgarnąć sprzed nóg naszego obrońcy. W kolejnej akcji Dawid Suslik zbił piłkę na poprzeczkę. W 29. minucie był już bezradny, gdy z bliska pokonał go Robert Bartela.

W drugiej połowie próbowaliśmy odwrócić losy meczu, bardzo czujnie grała jednakże obrona Żywocic. Kilkukrotnie gospodarze wyprowadzili bardzo groźne kontrataki, zawodziła ich skuteczność. Kwadrans przed końcem Krzysztof Schynol dopuścił się przewinienia w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Jakub Dróżdż. Końcowy wynik ustalony został w 90. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Patryk Nohl.

W 13 kolejce zagramy na wyjeździe z drużyną Izbicka-Otmice. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi w sobotę 7 listopada o godzinie 13:30 na boisku w Izbicku.

Protokół meczowy: ZOBACZ