Remis na piłkarskie zakończenie roku

W meczu kończącym rundę jesienną sezonu 2021/2022, zremisowaliśmy na wyjeździe 1:1 (0:1) z zespołem Kosmos Dobra.

Już w 5. minucie gospodarze objęli prowadzenie. W sytuacji sam na sam z Damianem Smieszkiem znalazł się Patryk Czerner, nasz były zawodnik i ze spokojem umieścił piłkę w siatce. W kolejnych fragmentach meczu to zespół Dobrej lepiej operował piłką, nie stworzył sobie jednak klarownej sytuacji. My postawiliśmy natomiast na grę długimi piłkami. Kilka razy  zakotłowali się w polu karnym gospodarzy, lecz nie udało się skierować piłki do bramki.

Druga odsłona była o wiele ciekawsza. Akcje przenosiły się raz pod jedną, raz pod drugą bramkę. Zespół Dobrej, nastawiony głównie na grę z kontry, nie potrafił ich sfinalizować. Raz dopisało nam szczęście, gdy piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Damiana Smieszka.

Z biegiem czasu coraz bardziej przejmowaliśmy inicjatywę. W 65. minucie z bliska główkował Krzysztof Schynol, niestety nad porzeczką. W kolejnej akcji Tomasz Urbacka przegrał pojedynek z bramkarzem.

Gdy wydawało się już, że musi paść wyrównanie, Tobiasz Pieczara w niewyobrażalny sposób nie trafił z 5 metrów do pustej bramki. W 87. minucie wreszcie „dopięliśmy swego”. Kapitalnym strzałem z około 25 metrów popisał się Dawid Suslik i piłka wylądowała w okienku bramki gospodarzy. Już w doliczonym czasie gry Tobiasz Pieczara będąc sam przed bramkarzem, zamiast strzelać, niepotrzebnie dogrywał pikę i sytuacja spełzła na niczym. Po chwili sędzia zakończył mecz.

Rundę jesienną sezonu 2021/2022 kończymy na ostatnim miejscu w tabeli. W 11. rozegranych meczach zdobyliśmy tylko 5 punktów. Wygraliśmy jedno spotkanie, w dwóch podzieliliśmy się punktami z rywalem, aż ośmiokrotnie schodziliśmy pokonani z boiska. Strzeliliśmy 14 bramek, a straciliśmy ich aż 44.

Runda wiosenna ruszy najprawdopodobniej w marcu 2022 roku.

Protokół meczowy: ZOBACZ