Okazałe zwycięstwo na zakończenie rundy jesiennej

W ostatnim tegorocznym meczu wygraliśmy 6:3 (4:2) na własnym boisku z zespołem KS Górażdże.

Spotkanie było bardzo otwarte, oba zespoły grały do „przodu” i tworzyły sobie wiele okazji. Już w 3. minucie po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska, strzałem głową bramkarza gości pokonał Tomasz Urbacka. Do wyrównania doprowadził Damian Kwiotek, gdy ze spokojem wykorzystał kontrowersyjny rzut karny. Po upływie kwadransa gry, ponownie prowadziliśmy i znów w roli głównej wystąpił Tomasz Urbacka. Goście nie odpuszczali i wyrównali po świetnie rozegranym rzucie wolnym.

Jeszcze w pierwszej odsłonie uzyskaliśmy dwubramkowe prowadzenie. Najpierw rzut karny po faulu na Damianie Chorcie wykorzystał Tomasz Urbacka. Krótko przed przerwą strzałem z około 40 metrów bramkarza przyjezdnych zaskoczył Kamil Czerner.

Druga połowa była równie ciekawa, choć bramek padło zdecydowanie mniej. W 80. minucie najsprytniej w polu karnym zachował się Tomasz Urbacka i pewnym uderzeniem zdobył swą czwartą bramkę w meczu. Rozmiary porażki zmniejszył Damian Kwiotek. Już w doliczonym czasie wynik ustalił Kamil Czerner, pokonując bramkarza Górażdży strzałem ze stałego fragmentu gry prawie z połowy boiska.

Protokół meczowy: ZOBACZ

Rundę jesienną sezonu 2022/2023 kończymy na 12 miejscu w tabeli, z 6 zdobytymi punktami.

Wygraliśmy dwa mecze, dziesięć razy zeszliśmy z boiska pokonani. Strzeliliśmy 20 bramek, a straciliśmy 56.

Zarząd LZS Dąbrówka Górna składa w tym miejscu serdeczne podziękowania wszystkim 31 zawodnikom, którzy reprezentowali nasz klub w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023.